Yerli, yabancı filmler kritikleri…

Derin Kabus – As Above, So Below

Derin Kabus – As Above So BelowDerin Kabus, Paris’in gizemli yer altı mezarlarında gerilimli anlar yaşatacak 2014 yapımı bir korku filmi. Film, amatör bir kamerayla çekilmiş belgesel havası veren hareketli ve gerilim dolu bir film.

Film ünlü bir arkeolog ve gösterge bilim uzmanının yine arkeolog olan kızının başından geçen macerayı konu alıyor. Özellikle gizli bilimler, semboller ve arkeolojiye meraklı olanlar için gerilim sahneleriyle de süslenmiş enfes bir film.

İngilizce isminden de anlaşılacağı gibi (As Above, So Below) filmin başından sonuna birçok pardoks sahnelere yansıyor. Kendini bilime, arkeolojiye adamış birisinin sınırları tanımadan nasıl maceraya atıldığını gözler önüne seren bir film.

Paris‘in altında yer aldığı söylenen, daha önce başka filmlerde de konu olan yer altı mezarlarındaki gizemli odalar ve simyanın baş tacı her derde deva taşın peşinden koşan bir gurup maceracıyı izlemek gerek.

Filmi, korku filmlerinin klişesi haline gelen bir gurup gencin başından geçenler olarak değerlendirmeden izlemek gerekir diye düşünüyorum. Özellikle semboller, eski diller… Herşeyden önce bilimsel meraka dayalı sınır tanımazlığa şahit olmak yeter.

Kategori: GERİLİM, MACERA

Benzer Konular

İbni Sina: Hekim – The Physician

İbni Sina: Hekim – The Physician

Tıp dünyasının oluşumunu Rob Cole’un başından geçenler üstünden anlatan 2013 yapımı başarılı bir film. Ben...

Ölümcül Oyun – Good People

Ölümcül Oyun – Good People

Ölümcül Oyun, başrollerini James Franco ve Kate Hudson’un paylaştığı düşük seviyeli bir aksiyon – gerilim...

Drakula: Başlangıç – (Dracula Untold)

Drakula: Başlangıç – (Dracula Untold)

Drakula Başlangıç, kendi sınıfında seyredeceğiniz en vasat filmlerden biri. Filmin başından sonuna kadar mesaj verilmeye...

God’s Pocket

God’s Pocket

God’s Pocket, John Slattery’in yönetmenliğini üstlendiği, Christiana Hendricks ve Philip Seymour Hoffman’ın baş rollerini paylaştığı...

Kutu (The Box)

Kutu (The Box)

Kutu, arkadaşımın tavsiyesi üstüne izlediğim 2010 yılında Türkiye’de gösterime girmiş bir film. Çoğunlukla romantik komedilerde...

Yorum Yazın
Yukarı