Yerli, yabancı filmler kritikleri…

Kutu (The Box)

kutu_(the_box)Kutu, arkadaşımın tavsiyesi üstüne izlediğim 2010 yılında Türkiye’de gösterime girmiş bir film. Çoğunlukla romantik komedilerde izlemeye alıştığımız Cameron Diaz bu defa bilimkurgu – gerlim tarzı bir filmde izliyoruz.

Filmde klasik bilimkurgu yaklaşımlarının yanı sıra bir de bireysel sorgulamalar mevcut. “İhtiyacınız olan bir para karşılığı bir başkasının ölmesine göz yumar mısınız?”

Birgün Nasa’da görevli Arthur ve öğretmen eşi Norma’nın kapılarına bir kutu bırakılır. Kutudaki butona basmaları durumunda dünyanın başka bir yerinde bir kişi ölecek fakat kendilerine de bir milyon dolar ödenecektir. Norma butona basar ve geri dönülmeze yolculuk başlar!

Bir Hollywood filmine göre çok açık mesajlar içermeyen bir film. Kapıya gelen adamın geçmişi, şimdiki durumu, kim için çalıştığı ve bu testi neden yaptığı ile ilgili net bir şey söylemek mümkün değil. Filmin sonunda dahi varsayımlar ve soru işaretleri içinde kalacağınız bir film.

Film, Cameron Diaz’ı korku içinde görmek ve farklı bir bilimkurgu izlemek isteyenler için, eski de olsa iyi bir seçenek.

Benzer Konular

Yıldızlararası – Interstellar

Yıldızlararası – Interstellar

Yıldızlararsı, 2014 yılının çok konuşulan ve bilim dünyasının teorilerini perdeye taşıyan bir bilimkurgu filmi. Yönetmenliğini...

Vice

Vice

2015 yılının ilk filmlerinden olan Vice, Bruce Willis‘in düşük performanslı filmlerinden. Bilimkurgu-aksiyon türündeki filmde Bruce...

Derin Kabus – As Above, So Below

Derin Kabus – As Above, So Below

Derin Kabus, Paris’in gizemli yer altı mezarlarında gerilimli anlar yaşatacak 2014 yapımı bir korku filmi....

Ölümcül Oyun – Good People

Ölümcül Oyun – Good People

Ölümcül Oyun, başrollerini James Franco ve Kate Hudson’un paylaştığı düşük seviyeli bir aksiyon – gerilim...

Drakula: Başlangıç – (Dracula Untold)

Drakula: Başlangıç – (Dracula Untold)

Drakula Başlangıç, kendi sınıfında seyredeceğiniz en vasat filmlerden biri. Filmin başından sonuna kadar mesaj verilmeye...

Yazıya Yapılan Yorumlar

Yorum Yazın
Yukarı