Yerli, yabancı filmler kritikleri…

Vice

vice2015 yılının ilk filmlerinden olan Vice, Bruce Willis‘in düşük performanslı filmlerinden. Bilimkurgu-aksiyon türündeki filmde Bruce Willis’i bu defa kötü karakteri oynarken görüyoruz. Film, gelişmiş robotlar ve toplum üstündeki etkileri üstüne yapılmış bir dizi bilimkurgunun sonuncu halkası.
 
Filmde, Julian Micaels (Bruce Willis) şehrin içinde Vice adında bağımsız fakat yasal bir bölge kurmuştur. Bu bölgede insanlara tıpatıp benzeyen robotlar görev almaktadır. Julian bu bölgede şehirdeki insanlara kanunsuz, sınırsız ve tamamen fantazilerini gerçekleştirebilecekleri bir ortam sunmaktadır.
 
Bir banka soyabilir, sokak ortasından tartıştığınız birisini öldürebilir ya da istediğiniz ortamda bir kadın / adamla beraberl olabilirsiniz. Tabi bu kişilikler tamamen robot olduklarından gerçek bir ölümden bahsedilmemektedir. Hasar gören robotlar tekrar sıfırlanıp hizmete sokulmaktadır.
 
Bu bölgede istediğiniz kanunsuz işi yapabilme olanağı sunan Julian’ın bir süre sonra robotlarından biri sorun yaratmaya başlar. Robotlardan biri önceki dönemde başından geçenleri hatırlamaya başlar. Şehirde, bu bölgeye karşı olan bir polis memurunun da işe karışmasıyla olaylar gelişir. Bölgeye sızan polis, tüm robotları kontrol eden ana bilgisayarı resetler…
 
Bir bilgisayar oyunu içinde yeralır gibi böyle bir bölgede dolaşmak çok farklı olsa gerek. Fimdeki tutarsızlık, şehirden gelen iki konuğun birbirine zarar vermesi noktasında ne olacağına açıklık getirmemesi.
 
Filmi izlerken ister istemez, keşke polis rolünde Bruce Willis olsaydı diyorsunuz. Brucu yoğun şekilde görmesekte bilimkurgu meraklıları için ilginç olabileceğini düşündüğüm bir film.

Benzer Konular

Yıldızlararası – Interstellar

Yıldızlararası – Interstellar

Yıldızlararsı, 2014 yılının çok konuşulan ve bilim dünyasının teorilerini perdeye taşıyan bir bilimkurgu filmi. Yönetmenliğini...

Iwo Jima Yanıyor – Sands of Iwo Jima

Iwo Jima Yanıyor – Sands of Iwo Jima

Iwo Jima Yanıyor, western filmlerinden tanıdığımız John Wayne‘nin başrolünü üstlendiği başarılı bir film. Hem savaş...

Suç Şehri – Zulu

Suç Şehri – Zulu

Orijinal adı adıyla Zulu, Güney Afrika’daki suç şebekelerini konu alan bir polisiye – aksiyon filmi....

Ölümcül Oyun – Good People

Ölümcül Oyun – Good People

Ölümcül Oyun, başrollerini James Franco ve Kate Hudson’un paylaştığı düşük seviyeli bir aksiyon – gerilim...

Lucy

Lucy

Luc Besson’dan muhteşem bir film: Lucy. Daha filmin giriş sahnelerinde Luc Besson’un görüntü dilini nasıl...

Yorum Yazın
Yukarı